Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Komentáre k článku "Diskrétny pôvab neobťažovania" späť na článok zobraz všetky
Toto je archív Magazínu T-station. Nie je možné pridávať nové komentáre.
divné ale ja to mám inak 27.04.2007 00:57 hypnose
ja vyhľadávam práve tie filmy, ktoré ma obťažujú, ktoré ma nútia zamýšľať sa, trápim sa cudzími problémami, ale viem aj prečo, lebo si tak naivne vravím, že niekto - aj keď fiktívna postava to má ešte komplikovanejšie ako ja a tak viem, že sa v tom nekúpem sama...no každý máme svoje terapie, ktoré fungujú, aby sme ráno vstali z postele a toto je zrejme tá moja :-)
reakcia a týka 27.04.2007 00:58 hypnose
sa to aj kníh
reakcia 27.04.2007 09:36 jade
nuz asi mas nudny zivot :)
reakcia 27.04.2007 06:36 ramazo
Ja si zase rad pozriem hlupu oddychovku, kde hlavny hrdina zastreli 50 ludi a za ziadnym nie je nikomu luto (len sa spominanemu hrdinovi nesmie ani trieska do prsta zadriet, lebo sa to cele meni na slzavu dramu) - pritom zrelaxujem. Po kratkom case si mozem film pozriet opat - nic si z neho nepamatam :-)
27.04.2007 06:54 xmarika
Dovolim si nesuhlasit s "že stredoveký človek mal predvídateľný život, tak potreboval nepredvídateľnú literatúru a dnešný človek naopak". Nieco mi hovori, ze stredoveky clovek mal asi tak predvidatelny zivot ako my, resp. tak nepredvidatelny. A ani sloboda=nepredvidatelnost mi v tejto suvislosti nesedi, sloboda v tomto zmysle bola myslena moznostou vyberu, cize v minulosti boli slobodni tiez len ti, co mali moznost vyberu=financie=nepredvidateln y zivot, nie? Skor mi to pripada, ze kazda doba ma svojich "dorabacov", ktori rozhodnu, co je kvalita a co nie. Tak ako za mojich cias boli Neba nad Berlinom, Lars von Trier-ovske depkoidne filmy, dozvuky beatnikov, a pod., tak predo mnou bolo cosi ine a po mne tiez bude. Zivot mi pride nejak furt o tom istom, iba je trosku dlhsi oproti predchadzajucim generaciam. Jedine!, ze by sa nieco tajomne stalo na Slovensku v roku 1990 (neklamem?) a s prichodom fenomenu "Jednoducho Maria" sa nam skomlikovali zivoty.
reakcia 27.04.2007 10:09 evab
stredoveky clovek mal zivot v zasade predvidatelnejsi uz len z toho prosteho dovodu, ze miera jeho slobody bola urcena tym, kde a komu sa narodi. Ak by ste sa narodili ako najmladsia mlynarova dcera, viete takmer s istotou, aky bude vas zivot, za koho sa vydate a kolko budete mat penazi. Spolocenske pravidla nepustili, tie urcovali vas vyber povolania, miesto pobytu, vyber zivotneho partnera, vzdelanie, majetok. Mohli vas postihnut vojny alebo epidemie, ale to mozu aj nas. Naproti stredovekym ludom sa vsak mozeme stat lekarmi, prihlasit sa do reality show, odstahovat sa do Australie, vydat sa za naslednika tronu, zalozit politicku stranu, vsetko to, co stredoveky clovek a toboz uz stredoveka zena nemohla ani len hypoteticky.
reakcia 27.04.2007 19:33 xmarika
To mi je vsetko jasne, ale aky to ma suvis s literaturou tych cias? Ci si myslite, ze mlynarova dcera po veceroch pri svieckach citala knihy, pri ktorych sa jej od rozmyslania z kecky parilo?
Podla mna Spirea trafila kliniec po hlavicke - "Potreba zdieľať (resp. nezdieľať) cudzie starosti podľa mňa ide s vekom, nie s dobou. Čím sme starší, tým viac sme nasýtení cudzími problémami." A v stredoveku boli ludia starsi skor nez sme my teraz (nemusim vysvetlovat, ze to nemyslim doslovne, ze?)
Ak bola literatura vtedy bohatsia na situacie, pri ktorych nam vstavaju vlasy dupkom, placeme potoky slz, vzdavame hold hlbke myslienok a pod., nemyslite, ze to mohlo byt aj preto, ze taky zivot vtedy naozaj bol a naozaj ho autor, citatelia zili? Ale ako som uz v povedala - ti, co tu literaturu citali, boli znova len ti slobodnejsi, nie ti, o ktorych hovorite vy. Mohli by sme diskutovat este dlho, mozno kazda hovorime o niecom trochu inom, mne sa vidi clanok trosku plytky a napisany len preto, aby bol napisany, ale to je v poriadku, kedze vela ludom sprijemnil den, co je ovela dolezitejsie, nez presvedcit mna o jeho hlbke.
27.04.2007 07:40 anonym
problém jednoduchosti a neobtiažnosti pozeraných a záujmovo vyhľadávaných "príbehov" je aj v ich každodennom predostieraní ľudu, ktorý nemá chuť bojovať ešte aj s televíziou, pozerá čo mu ponúkne. A ak už kvalitu neponúka ani verejnoprávna televízia a objavuje sa v nej omnoho viac predposratých seriálov, emočne vycibrených alebo len jednoduchých, nahých a bez pointy vysielacích programov, si mnohí povedia, že je to asi v poriadku, je to smer, ktorým sa mnohí uberajú, mnohí využívajú ako terapiu. Sú nešťastní a plochí, nemusia ísť do hĺbky a tak ich rozčulujú hlúposti lebo to videli v TV, lebo to tak niekto už za nich PREDŽIL
27.04.2007 08:03 spirea
Potreba zdieľať (resp. nezdieľať) cudzie starosti podľa mňa ide s vekom, nie s dobou. Čím sme starší, tým viac sme nasýtení cudzími problémami. Tiež by som nezamieňala zvukovú kulisu s tým, čo by som chcela sledovať v telke.
nechce sa mi veriť 27.04.2007 08:24 druuk
že by ľudia v stredoveku nevyhľadávali nenáročné formy oddychu a že mali život jednoduchší. Bojovali o holé prežitie počnúc či sa im urodí a budú mať budúci rok z čoho žiť alebo či sa neprihrnú kuruci, Turci či husiti a podobná háveď a prídu o všetko. Staré ľudové zvyky sú len archaickejšou formou vypnutia a oddychu od každodenných starostí.
Toto je archív Magazínu T-station. Nie je možné pridávať nové komentáre.
:: Súvisiace reklamné odkazy Pridaj odkaz 
  
Anketa
Budeme vám chýbať?

Mne ste chýbali aj doteraz.
Mne ste chýbali aj doteraz. - 8%
8%
Som tu prvýkrát, o čo ide?
Som tu prvýkrát, o čo ide? - 12%
12%
Áno, ale len ak aj my vám.
Áno, ale len ak aj my vám.  - 8%
8%
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať!
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať! - 1%
1%
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy!
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy! - 5%
5%
Práve zakladám svoj magazín a lepší.
Práve zakladám svoj magazín a lepší. - 0%
0%
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať?
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať? - 26%
26%
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.  - 4%
4%
Mne budú najviac chýbať ankety.
Mne budú najviac chýbať ankety.  - 6%
6%
Čo si počnem bez Stropkova?
Čo si počnem bez Stropkova? - 14%
14%
A čo bez sexu?
A čo bez sexu?  - 3%
3%
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!  - 13%
13%