Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Komentáre k článku "Pomaly ďalej zájdeš. Ale nemusí to byť pohodlné." späť na článok zobraz všetky
Toto je archív Magazínu T-station. Nie je možné pridávať nové komentáre.
Veľmi pekný článok 07.02.2007 09:06 tderer
A k nemu súkromný postreh:
kým som si kúpil prvú mikrovlnku či prvý mobil, boli už tieto produkty niekoľko rokov na trhu. Až keď som sa ubezpečil, že užívatelia nekapú ako muchy, riskol som to aj ja:-) A ak sa škodlivé efekty objavia až po x rokoch užívania, nemal by som byť medzi prvými obeťami - akurát budem s predstihom vedieť, čo ma asi čaká.

Než mi dakto vytkne, že som posera a nechávam priekopnícke riziká alibisticky na druhých, dodám, že denne pracujem s chemikáliami, ktoré sú natoľko nové, že ich účinok na ľudský organizmus ešte ani nie je známy. Tak nemusím riskovať ešte aj mimo profesie.
reakcia Áno. 07.02.2007 10:25 anonym
Súhlasím, a to riziko v povolaní nezávidím.
Mne v článku chýbalo spomenúť lieky. Inak samozrejme super.
pennywise
reakcia takisto 07.02.2007 11:00 pohan
si nedam urobit operaciu oci. este som totiz nestretol ociara, ktory by si ju dal urobit. :-)
ehm 07.02.2007 10:29 akacsova
Ja by som bola predbezne opatrna najma voci vselijakym zavaznym nariadeniam EU, co kazia trh.
Vzdy, ked ma chce niekto nezistne ochranovat a odobrat mi dalsi kusok zodpovednosti za vlastne zdravie a konanie, otvara sa mi nozik vo vrecku.
reakcia 07.02.2007 12:13 bosoriak
Ale za takymito opatreniami netreba pozerat az do EU, o chvilu ich mame doma dost aj od vlastnych. Aj ten nozik nam zakazu, pre istotu.
reakcia spojené nádoby 07.02.2007 12:47 kltko
pokiaľ všetko určuje len trh a teda zisk a k tomu existuje navyše aj vysoký stupeň technológie, nutne to vyvolá vznik netrhových regulačných inštitúcií.
Delory (PCB) sa používali v náplniach trafo, farbivách, kotloch... preto, lebo pre danú aplikáciu boli najlacnejším riešením a prinášali najlepšie zisky.
Pokiaľ sa vrátime k technológii a životnej úrovni spred 150 rokov, môžeme mať absolútne voľný trh bez regulátorov, lebo najhroznejšou priemyselnou výrobou bola výroba sódy a železa. Momentálne sme na úplne inej úrovni a v dobe, keď sa kečup (špekačka, kozmetika...) dá vyrobiť za desatinu ceny keď sa miesto paradajok (mäsa, prírodných esencií a zložiek....) použijú náhražky, musíš mať niekoho kvalifikovaného, čo za teba bude strážiť, že to prežiješ. Môžeš si to síce strážiť sama, ale myslím, že potom by taký Leonardo da Vinci bol pomocník čističa topánok tvojho učňa.
reakcia vies 07.02.2007 16:24 akacsova
Na tomto svete tolkym veciam nerozumieme a robime ich, pouzivame, ze aj keby sa EU spolocne s Greenpeasom aj posrali, tak nas poriadne neochrania, pripadne nam v dobrej viere vnutia nieco, co sa o dalsich dvadsat rokov ukaze ako este skodlivejsie, ako to, od coho nas ochranili.

Toto je presne ta demagogia, ze ja chudak obcan tomu nemozem rozumiet, lebo je to uz prilis komplikovane pre ubohy sedliacky rozum, a tak potrebujem ochrancu, co tomu rozumie viac.
Mimochodom aj Fico ma chce teraz ako uboheho buduceho dochodcu ochranit pred hnusnymi spravcovskymi spolocnostami, ktore chcu neuvazlivo investovat moje ubohe uspory.
reakcia 07.02.2007 17:03 kltko
Nejde o to kontrolovať všetko, ale vedomie, že existuje kontrola je účinné širšie.
A vezmi si bežný život bežného dňa. Zobudíš sa, napochoduješ na WC a spláchneš. Rozptýlený suchý záchod na dedine neohrozil takmer nikoho a nič, v mestách je to úplne iné - a pre vodárenskú spoločnosť by bolo najlacnejšie iba do odviesť kanálom a nečistiť. Výsledok - spoľahlivé epidémie. Nebyť neziskového štátneho tlaku nikto nečistí. Umyješ si ruky. Dávno sú preč časy, kedy bolo mydlo vyrobené z tuku a lúhu a nemohlo ťa ohroziť, dnes kvôli cene a predajnosti sú v ňom zložky hlavne lacnejšie, trúfneš si ich poznať a hodnotiť? Otočíš kohútik na umytie zubov. O zabezpečení pitnej vody je to na široko, ale zubná pasta môže byť vyrobená z mnohých vecí, podobne ako mydlo. Uvaríš si kávu. Najlepšie výnosy a najväčší zisk dajú plantáže, ktoré sú prekydané pesticídmi, pritom senzoricky tá káva môže byť vynikajúca. detto pre pomarančový džús. Natrieš si rožok s maslom. najlepšie výnosy a najlepší zisk poskytne buď GMO pšenica, alebo masívne použitie pesticídov. Maslo, ako živočíšny tuk koncentruje celú paletu cudzorodých látok, ktorými sú kravy nadopované, aby dojili niekoľko násobne nad svoje bežné fyziologické možnosti. Občas ich - bylinožravce - nakŕmia mäsom - aby bol lepší prírastok, dojivosť, zisk - BSE nezastavili agropodnikatelia, veď oni ho vyvolali. Všetko predošlé je viazané na dodávku energie (elektrickej na svetlo, tepla do bytu, plynu na uvarenie kávy) - napríklad káble sú lacnejšie bez izolácie, plyn je možné rozviesť aj hadicami svojpomocne, načo normy a predpisy že to má byť inak.... a to sme sa nedostali anii za 30 minútu tvojho bežného dňa.
Jednoducho chceme žiť lacno, pohodlne, možno povedať blahobytne. Toto naše prianie má svoju cenu - regulátorov. Tí dokážu systém udržať natoľko rovnovážny, že žijeme. Niektorí sú potrebnejší, iní menej, niektorí rozumneší, iní byrokratickejší... Ale sú cenou za náš pohodlný život. Ako som povedal, v usporiadaní pred 150 - 200 rokmi by sme si bez nich vystačili. Dnes sú cenou za náš blahobyt.
reakcia vedomie, ze existuje kontrola je to najhorsie 09.02.2007 17:16 akacsova
Ak viem, ze nadomnou bdie nejaky zazracny organ, co vsetko vie, tak zijem ako zvieratko, nic neriesim, lebo vsak hore
Toto je archív Magazínu T-station. Nie je možné pridávať nové komentáre.
:: Súvisiace reklamné odkazy Pridaj odkaz 
  
Anketa
Budeme vám chýbať?

Mne ste chýbali aj doteraz.
Mne ste chýbali aj doteraz. - 8%
8%
Som tu prvýkrát, o čo ide?
Som tu prvýkrát, o čo ide? - 12%
12%
Áno, ale len ak aj my vám.
Áno, ale len ak aj my vám.  - 8%
8%
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať!
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať! - 1%
1%
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy!
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy! - 5%
5%
Práve zakladám svoj magazín a lepší.
Práve zakladám svoj magazín a lepší. - 0%
0%
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať?
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať? - 26%
26%
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.  - 4%
4%
Mne budú najviac chýbať ankety.
Mne budú najviac chýbať ankety.  - 6%
6%
Čo si počnem bez Stropkova?
Čo si počnem bez Stropkova? - 14%
14%
A čo bez sexu?
A čo bez sexu?  - 3%
3%
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!  - 13%
13%