Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Komentáre k článku "Wake me up when November ends " späť na článok zobraz všetky
Toto je archív Magazínu T-station. Nie je možné pridávať nové komentáre.
nuž, 16.11.2005 09:13 kltko
článok volajúci po diskusii.
Spústa vecných chýb až blbostí (ČSSR možno kleslo ekonomicky na dno, ale z tohto dna už 15 rokov si vyvolení kradnú na generácie dopredu, Rusko roku 1917 bolo vyplienené vojnou, ale nebolo najchudobnejší štát sveta, súdobé hodnotenia ho zaraďovali k stredne rozvinutým, Mečiar v roku 1998 voľby vyhral (!), vzťah Stalina ku kriminálnym živlom nebol tak prostoduchý, ale oveľa komplexnejší - boli veľmi výhodne používaní v jeho mocenských hrách....)
Ale aj spústa podnetných myšlienok a kontroverzných námetov.

Môj názor na obdobie XI/89 je totožný s stručným hodnotením myslím že rakúskeho média - "vzbura konzumentov"
a žiadna revolúcia, revolúcia znamená výmenu postov vrstiev, skupín a tried v spoločnosti - a u nás žiadna výmena nenastala
kltko, preboha 16.11.2005 10:28 franzl
to je napisane tak, aby som to pochopila ja aj pravablond.
ziadna faktografia.
btw nikto netvrdi, ze rusko bolo v 1917 najchudobnejsie, napriklad tuna krivosik hovori, ze bolo najzaostalejsie. ani neni napisane, ze na svete. napriklad taka ja sudim, ze najzaostalejsia v tomto kontexte znamena najhorsiu moznost zo vsetkych moznych moznosti. medzi moznostami nie je zahrnuty komunizmus na vanuatu ani kopec dalsich moznosti.

v kazdom pripade som zasadne proti pouzivaniu slov revolucia alebo november s velkym n.
2 kltko 16.11.2005 10:33 azazelo
"Vzbura konzumentov", "u nás žiadna výmena nenastala ":

Nuz ale to je len taka intosska poza, nie? Ked sa chlapsky pozries pravde do oci tak to ani sam nebudes tvrdit.
kltko 16.11.2005 11:17 prasa
pekne, termin "vzbura konzumentov" sa mi paci. nostalgicke pocity bezneho Slovaka naznacuju, ze je to termin pomerne presny
. 16.11.2005 11:27 kltko
franzl - stredne rozvinutá európska kapitalistická krajina ani nie najchudobnejšia, ani nie najzaostalejšia. Sami marxisti to definovali ako víťazstvo revolúcie v najslabšom ohnivku kapitalistických štátov (nie najzaostalejšom) a v rámci Európy (aj sveta) v danej dobe boli (z kapitalistických) azda najviac poničené 3 štáty - Nemecko, Rakúsko-Uhorsko a Rusko (nerátam feudálnu Osmanskú ríšu, či ekonomicky bezvýznamné Srbsko, či Bulharsko).Nemeckom aj Maďarskom skutočne lomcovali červené revolúcie - takmer aj úspešné.

azazelo - pozri sa sám na osoby ktoré majú ekonomickú moc a ovládajú najsilnejšie finančné toky - neexistencia väzieb na reálsocialistickú nomenklatúru, štb, či iné špičky čssr je skôr výnimkou. Samozrejme, že nejde o osoby z úv, ale drvivá väčšina z nich či už priamo, alebo ako tatkovia, strýčkovia, či tichí spoločníci boli angažovaní, a využívajú svoje kamarátstva. A to nevravím o parlamente, ale o ekonomickom prostredí. Jedine tam, kde to už poondeli priveľmi a predali to zahraničiu, tak to funguje inak, prípadne priamo v spoločnostiach so zahraničným pôvodom. A o peniaze ide až na prvom mieste, tvrdí intošská póza.
reakcia 2 kltko 16.11.2005 12:34 azazelo
Pri kazdej revolucii sa najuspesnejsie prehupnu ti co mali ekonomicke a ine vyhody a neboli stati ci obeseni.

A o nasom specifickom pripade si myslim, ze kuvikanie o prepojeni spiciek znacne prehana. Ale napriek tomu: bolo znacnou chybou, ze estebacikom z chocholova a radovym clenom predsednictva bolo dovolene...... sa prehupnut.
reakcia stati 16.11.2005 12:59 prasa
o tom, ako sa tazko prehupuje tym, co boli stati ma jednu peknu pesnicku jarko nohavica. myslim, ze sa to vola Pod hospodskym stolem
azazelo 16.11.2005 13:04 kltko
socialistická revolúcia vyzdvihla na piedestál dovtedy robotujúce masy a zašlapala všetko ostatné (vrátane zdravého rozumu)

franzúzska revolúcia poslala šľachtu pod kytičky a moci sa chopili priemyselníci, obchodníci a bankári
anglická podobne

revolúcia doby zániku rímskej ríše poslal pod kytičky cisárov, čo mali légie, vojakov a plné truhlice, presadili sa majitelia pôdy - feudáli

chcem tým len povedať, že slovo revolúcia by sme radi používali na všeličo, čo je len miernym a navyše kľukatým evolučným procesom.
Ako sa onoho času vravelo, socializmus je len prechodná a bolestivá fáza vývoja spoločnosti z kapitalizmu ku kapitalizmu. Lebo článkom spomínaný a kritizovaný štátno intervenčný prerozdeľovací mechanizmus je typický pre celú Európu, severnú Ameriku, či hospodársky vyspelú Áziu. Čistý kapitalizmus voľnej súťaže je rovnako utopický, ako komunizmus.
od Ignorantisa 16.11.2005 15:09 anonym
Ja teda neviem,
ale skúsme si výrazom "organizované famiglie" nahradiť všelijaké tie komunizmy, socializmy a kapitalizmy, a bude to hneď oveľa prehľadnejšie.
V Rusku sa v sedemnástom zmocnila vlády neveľká organizovaná zločinecká skupina a usporiadala si pomery v krajine tak, ako jej to najviac vyhovovalo. Postupovala štandardne - kto patril k famiglii, o toho bolo dobre postarané, snaživým pištoľníkom sa dostalo odmien. S tými, ktorí chceli famiglii škodiť, sa urobili krátke procesy a s bezvýznamným ľudským planktonom bolo, podľa odvekého zvykového práva, ako sa patrí - budem sa opakovať - "vyjebané". Nejaký extra štýl to, pravda, nemalo - zaviedlo sa otroctvo, bez súdov sa strieľalo do tyla a frflajúce národy sa umravňovalo hladomormi. Tým sa to líšilo od bežného demokratického "vyjebávania".
V krajinách od Ruska na západ, kde sa obdobné záujmové famiglie demokraticky držali za gule v zastúpení, čiže rukami platených politických skupín v parlamentoch, boli dosť dlho zhrození, ako neuveriteľne tá drzá nemogučaj
Toto je archív Magazínu T-station. Nie je možné pridávať nové komentáre.
:: Súvisiace reklamné odkazy Pridaj odkaz 
  
Anketa
Budeme vám chýbať?

Mne ste chýbali aj doteraz.
Mne ste chýbali aj doteraz. - 8%
8%
Som tu prvýkrát, o čo ide?
Som tu prvýkrát, o čo ide? - 12%
12%
Áno, ale len ak aj my vám.
Áno, ale len ak aj my vám.  - 8%
8%
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať!
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať! - 1%
1%
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy!
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy! - 5%
5%
Práve zakladám svoj magazín a lepší.
Práve zakladám svoj magazín a lepší. - 0%
0%
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať?
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať? - 26%
26%
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.  - 4%
4%
Mne budú najviac chýbať ankety.
Mne budú najviac chýbať ankety.  - 6%
6%
Čo si počnem bez Stropkova?
Čo si počnem bez Stropkova? - 14%
14%
A čo bez sexu?
A čo bez sexu?  - 3%
3%
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!  - 13%
13%