Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Andrej Sebestyén | 10.6.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Rýchlovka dubstepovou Viedňou

Blank

Aj my tu v magazíne, čo sme neprišli na svet so striebornou lyžičkou v ústach a nezjedli ňou múdrosť sveta, s rukami za chrbtom často bezmocne sledujeme, ako nám veci rýchlo a vo veľkom miznú pred očami. V hudbe je to obzvlášť bolestivé, preto sa nasledujúca rubrika autoterapiou s placebo efektom snaží túto frustrujúcu skutočnosť nepatrne zmierniť. Každý utorok v nej čisto subjektívne vyberáme plus-mínus sedem kusov rôznej hudby, plus-mínus jednu na každý deň týždňa, ktorá by vás z rôznych nižšie (ne)vysvetlených dôvodov mohla potešiť, vytočiť, a, najlepšie, motivovať k vlastnému objavovaniu.

Dnes niekoľko dubstepových mien a k nim niekoľko dubstepových miest zo susednej Viedne, kam je z Bratislavy cesta za obľúbenou vlnou mestskej hudby s výrazným basom najrýchlejšia a najpohodlnejšia.

Pravidelné akcie sa tam organizujú od polovice septembra minulého roka, keď spustenie portálu www.dubstep.at prišiel do klubu Zoo osláviť aj Loefah, jedna z hviezd londýnskeho vydavateľstva DMZ. V tom čase už mala Viedeň za sebou veľmi úspešný júnový dubstepový festival s exkluzívnou účasťou. Pravidelným hostiteľom parties pod značkou špecializovaného servera sa tak stal klub Zoo. Ochutnať miestne pivo v žltých fľaštičkách sem prišiel napríklad aj N-type, veľké meno, ktoré sa pred nie práve bujarým rakúskym publikom predviedlo neuveriteľne energickým setom.

Vo Viedni hral tiež mladý londýnsky talent Skream, ktorý počas minulého víkendu hviezdil na Wilsonicu. Pre tých, čo sa tejto akcie nezúčastnili, dopĺňame aj Rumuna TRG a Holanďana 2562, ďalšie dubstepové tipy z line-upu tohto festivalu.

Pravidelné akcie počas posledných piatkov v mesiaci organizuje aj partia okolo Bounce! Records, viedenského hudobného vydavateľstva a obchodu. Sídlom akcií sa stal bývalý podchod na dopravnej križovatke Praterstern, dnes už známy ako klub Fluc Wanne. Jeho pestrý program ponúka aj rockové, dnb alebo breakcorové akcie. Počas posledného aprílového piatka ste tam mohli zastihnúť napríklad afrobojovníka Bengu. Nedávno mu vyšiel debutový album vo vydavateľstve Tempa, ku ktorého stáliciam spolu so Skreamom patrí. Úlohu viedenských rezidentov si svedomito plnia chalani s prezývkami Plak, Atomique, alebo Mess.U.

Sledovať sa oplatí aj program starého známeho Flexu, alebo malého klubu Rhiz, výnimočného priestoru pod koľajnicami trasy metra U6 v Josefstadte. Dôležitou súčasťou rakúskej scény je DJ a producent izc, ktorý má okrem iného na starosti aj reláciu Dubsquare na viedenskom rádiu Orange, kde si môžete jeho show vypočuť každý druhý a posledný piatok v mesiaci od desiatej večer.

Veci sa teda dejú, vyberať sa tiež dá a cestou popri sexy veterných mlynoch treba okrem spomínaného rakúskeho serveru sledovať aj náš 2unlimited.  

 
 

Foto: Michal RevuckyAndrej Sebestyén  viac od autora »