Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Nožnička | 22.10.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Anonymný, frustrovaný a už vôbec nie sexy

Blank

Viete, čo je to Trpslík? Nie, nie je to žiadne nové psie plemeno vyšľachtené japonskými chovateľmi snažiacimi sa reflektovať na dopyt Japoncov po výdobytkoch miniaturizácie.

Trpslík bol kedysi obyčajným trpaslíkom. Žil v Trpasličej ríši pod originálnym menom Trpaslík č. 4220. Chodil si po Trpasličej hore, stravoval sa čučoriedkami a platil za ne trpasličími peniazmi, ktoré nosili všetci trpaslíci v mechu zavesenom pod svojím opaskom – takzvanými podpásovkami. Okrem vandrovania, jedenia čučoriedok a občasného výletu s priateľmi chodil aj na riadne trpasličie bohoslužby uctievania písmena A. Trpaslíci mali slabosť pre tento rituál, vykonávali ho niekoľko storočí a nikto si už nepamätal, prečo je vlastne písmeno A sväté. Jednoducho brali svoju cirkevnú tradíciu ako fakt a verne sa jej držali od trpasličej nepamäti.

Jedného dňa sa stalo, že sa Trpaslík č. 4220 zaplietol do nejakého podfuku. Nielenže zaplietol, on ten podfuk vyviedol úplne sám a vďaka nemu nechutne, ba až necudne zbohatol. Spoluobčania mu však na jeho husársky kúsok prišli a rozhodli sa ho za to príkladne potrestať. Zobrali ho pod Horu mudrcov, postavili pred Radu starých trpaslíkov a vyslovili konečný verdikt. Trpaslík č. 4220 bol rituálne zbavený všetkých svojich práv používať vo svojom mene písmeno A. Odvtedy ho volajú jednoducho Trpslík, a číslo 4220 málokedy používa. Načo by mu už bolo, keď je jediným Trpslíkom v celej Nadrozprávkovej galaxii. Druhým, ale o to krutejším trestom bolo jeho vyhostenie z krajiny. Predtým sa mu však podarilo ukryť svoje podpásovky, ktoré predstavovali polovicu trpasličieho národného hospodárstva, do pňa starého stromu. Keďže trpaslíci jeho peniaze nikdy nenašli a ťažko by im fungovalo národné hospodárstvo či zahraničný obchod bez polovice platného obeživa, presvedčili ostatné krajiny o nevyhnutnosti založenia Rozprávkovej únie a zavedenia jednotnej rozprávkovej meny. Trpslík sa ešte raz pokúsil o návrat do svojej vlasti, našiel aj svoje neplatné peniaze v pni, ale boli mu už málo platné.

Od jeho slávnostného vyhostenia pretieklo Dunajom more vody a Trpslík si našiel nový domov. Chodí si po internetových diskusiách a rozdáva svoje podpásovky. Spoznáte ho veľmi jednoducho. Väčšinou je anonymný, vykazuje známky frustrácie a keďže má podpásoviek neúrekom a nevie, čo s nimi, hádže ich každému bez vyžiadania.

Môžete sa proti nemu brániť nasledovne:

Predovšetkým sa ho pokúste pochopiť. Kto by už nebol frustrovaný z toho, že má kopu podpásoviek a nikto o ne nejaví záujem.

Pokúste sa držať mu palce, aby raz pochopil, že život môže byť pekný aj bez posvätného Áčka v mene.

V žiadnom prípade sa s ním nepúšťajte do debaty. Ak by ste predsa len neodolali pokušeniu odpovedať mu, majte na pamäti, že pravdepodobnosť presvedčenia Trpslíka o vašej pravde sa rovná pravdepodobnosti, že presvedčíte krokodíla o výhodách vegetariánstva. Trpslíkovi sa nechce počúvať vaše argumenty, tobôž nie zamýšľať sa nad nimi. On jednoducho chce dať vedieť o svojej existencii, a to akýmkoľvek spôsobom. Je presvedčený, že mu ľudia v bežnom živote venujú nedostatok pozornosti a ako kompenzáciu si ju vynucuje virtuálne.

Čo by sa stalo, keby mu jeho podpásovky nikto nevracal? No, ak niečo rozdávate a každý vám to vzápätí vráti, máte toho vlastne stále rovnako veľa. Ak vám však nikto nič nevracia, postupne vám z toho ubúda, až sa vám to jedného dňa minie. Spomenutá teória je s veľkou pravdepodobnosťou aplikovateľná aj na podpásovky. Táto stratégia by stála za vyskúšanie.Nožnička  viac od autora »
Vaše reakcie [8]
:: Súvisiace reklamné odkazy