Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Redakcia | 14.12.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

More vydáva svoje tajomstvá a naša súťaž vrcholí

Blank

Naša súťaž pre všetky vaše tvorivé osobnosti dospela do finále a deň, keď bude jeden z účastníkov šťastným majiteľom digitálneho fotoaparátu, sa neodvratne blíži. Najprv vyhodnotíme predposledné, deviate kolo súťaže a potom vyhlásime záverečné, desiate.

Vyhodnotenie deviateho kola:

Všetky príbehy sa kdesi stali a každý z vašich posledných denníkových záznamov je pointou jedného z nich. Za tie pointy vďaka, v mnohých z nich je príbeh obsiahnutý celý. Dá sa postaviť od začiatku až do konca. Vaše pointy sú pekné, vtipné a občas aj múdre. V mnohých z nich je však cítiť kalkul, teda čosi v denníku nemiestne a nepatričné. Nevadí, hlavne, že sme sa bavili.

Vždy je problém vybrať víťaza a nebolo to inak ani tentoraz. Už s užším finále sme mali problém, tak sme ho ani nerobili, iba sme si vaše posledné denníkové zápisy čítali a premýšľali nad príbehmi, čo sa za nimi skrývajú. Len jeden nás dostal troška viac, a preto vyhral. Nie vďaka stručnosti, ani lacnému parazitovaniu, ale preto, že pointa postavila celý ten notoricky známy príbeh do troška iného svetla.

Je v ňom konštatovanie, poznanie a nádej, je v ňom jednoducho všetko, čo treba ešte povedať, aby sa príbeh mohol skončiť. A presne to sme hľadali. Sa3ani na to nepotreboval päťsto znakov, ani tristo, ani sto, stačilo sedemdesiatšesť.

Ideme ku dnu, kapitán Achab je magor. Nabudúce budeme potrebovať väčšiu loď.

Casino Royale ani Batman Beggins sa Moby Dickovi síce rovnať nemôžu, ale potešiť by mohli, tak nech sa páči.

Posledné zadanie

V predošlom kole bolo treba príbeh dokončiť, na záver sme si však nechali to najnáročnejšie. Chceme od vás, aby ste napísali začiatok. Áno, chceme od vás to najťažšie, čo čaká každého autora každého textu – vymyslieť prvú vetu, prvý odsek a nadpis románu. No dobre, netrváme na to, že to musí byť román, môže to byť aj kratšia novela, či poviedka, to už necháme na vás. Trváme však na tomto:

Vymyslite nadpis a prvý odsek nového slovenského bestselleru, ktorý bude nielen najčítanejším slovenským dielom, ale zároveň získa uznanie aj u odbornej kritiky a literárni teoretici o ňom budú ďalších sto rokov robiť svoje závažné vedecké práce. Nadpis spolu s prvým odsekom môže mať maximálne 500 znakov aj s medzerami.

Inšpiratívny obrázok si tentoraz predstavte ako obálku vašej knihy. Farba je síce modrá, ale nedajte sa ňou pomýliť, grafik z nej vo fotošope môže urobiť aj peknú hnedú alebo sivú.

Príkladom vám dnes nepomôžeme, nalistujte si nejaké bestsellery vo svojej  knižnici a odkukajte, ako to robia majstri, ktorých uznávate.

Keďže táto úloha je skutočne náročná, dávame vám na ňu o dva dni viac. Príspevky teda posielajte do stredy 20. 12. do 9:00 hod. Vyhodnotenie uverejníme vo štvrtok. Najlepší príspevok ohodnotíme dvoma skvelými filmami na DVD. Vo štvrtok sa tiež dozviete, kto vyhral digitálny fotoaparát spomedzi všetkých účastníkov, ktorí aspoň v jednom kole prispeli minimálne jedným súťažným príspevkom spĺňajúcim zadanie.

Skôr, ako si naposledy zopakujeme pravidlá súťaže, pre menej skúsených návštevníkov nášho portálu zdôrazňujeme, že sa najprv treba zaregistrovať na portáli. Registrácia je bezplatná a mimoriadne jednoduchá. Stačí kliknúť sem a zadať ľubovoľné vymyslené meno, pod ktorým sa chcete prihlasovať, a heslo.
Dôležité tiež je neposielať súťažné príspevky mailom do redakcie, ale pridať ich vpravo dole pod týmto textom kliknutím na tlačidlo Pridaj reakciu.

Tu sú pravidlá súťaže:

Súťaž má desať súťažných kôl.

Zapojiť sa môže každý, kto sa zaregistruje na našom portáli.

Do súťaže sa môžu zapojiť aj autori píšuci pre portál pod podmienkou, že až do skončenia súťaže verejne nevyzradia svoju identitu.

Zo súťaže sú vylúčení členovia redakcie.

Do každého kola môže prispievateľ pod jedným nickom poslať maximálne dva príspevky.

Osobnostiam s dvomi či viacerými identitami vychádzame v ústrety a nebudeme kontrolovať, či si niekto neregistruje viacej nickov. Dúfame však, že pod každým novým nickom si vymyslíte aj novú identitu a špecifický autorský štýl, ktorý aj následne dodržíte.

Každý týždeň vo štvrtok uverejníme zadanie.

Príspevky môžete vkladať do fóra k súťaži do nasledujúceho pondelka do 9:00 hod.

Vyhodnotenie konkrétneho kola uverejníme vždy v utorok.

V každom kole redaktor, ktorý vypísal úlohu, vyberie víťaza. Ten bude odmenený cenou v podobe knihy, CD, DVD alebo VHS.

Po ukončení posledného kola všetci zúčastnení prispievatelia, ktorých príspevky splnili zadanie a zúčastnili sa aspoň jedného kola, budú zlosovaní a jeden šťastlivec vyhrá digitálny fotoaparát.

Príspevky, ktoré prídu po uzávierke, prekročia stanovený rozsah, nebudú mať registrovaného autora, alebo nebudú mať nadpis, budú diskvalifikované.

Podľa možností používajte diakritiku.Redakcia  viac od autora »
Vaše reakcie [47]
:: Súvisiace reklamné odkazy