Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Redakcia | 25.7.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Najčastejšie otázky pri sťahovaní hudby

Blank

Po dvojmesačných skúsenostiach so službou Music on Demand, ktorá ako jediná na Slovensku ponúka možnosť kupovať si albumy celé naraz, alebo za výborné ceny len jednotlivé pesničky z nich, sme pripravili tento pomocný súbor s doteraz najčastejšími otázkami ľudí, ktorí službu vyskúšali.

Súbor budeme neustále aktualizovať.

Ak niečo nenájdete tu, skúste si prečítať tiež Návod na používanie Music on Demand a ak nepomôže ani to, zavolajte na bezplatnú linku technickej podpory na čísle 0800 123 777, poprípade nás kontaktujte mailom.

Spájajú sa so službou Music on Demand nejaké obmedzenia?
Služba Music on Demand je prístupná len pre užívateľov aktuálne pripojených z územia Slovenskej republiky. V prípade, že sa nachádzate v zahraničí, nepodarí sa vám korektne stiahnuť a prehrávať hudbu. Prevádzkovateľ Slovak Telekom v takom prípade nezodpovedá za prípadné straty, ktoré vám týmto vzniknú.

Čo presne potrebujem, aby som mohol sťahovať a prehrávať hudbu z T-Station.sk?
Potrebujete Windows Media Player vo verzii 9 a vyššej (ideálna je 10). Je súčasťou každej inštalácie Windows, aktuálnu verziu si môžete bezplatne stiahnuť zo stránok Microsoftu. Tiež potrebujete Internet Explorer s povoleným otváraním pop-up okien. Hudbu môžete sťahovať aj pri pomalšom pripojení, DSL je však ideálne.

Vybral som si hudbu, aj som za ňu riadne zaplatil, ale v kroku „Potvrdenie platby“ všetko zamrzlo a ja som sa nedostal ďalej.
Momentálne pracujeme na zrýchlení posledného kroku platby, ale za súčasného stavu tento krok trvá o niečo dlhšie. V závislosti od množstva hudby, ktorú kupujete naraz, to môže byť aj viac ako minúta. Je dôležité, aby ste nezatvorili okno prehliadača. Systém nezamrzol, ale pracuje. V prípade, že sa vám napriek tomu nepodarí dostať k sťahovaniu licencií, môžete si už raz zaplatenú hudbu stiahnuť po kliknutí na „Moja hudba“ v hornej lište stránky T-Station. Ak zaplatenú hudbu nenájdete ani tam, kontaktujte, prosím, technickú podporu.

Na obrazovke, kde sa sťahujú licencie, som klikol na „Stiahni všetky licencie“, potom sa dlho nič nedialo a všetko sa zaseklo, alebo to vypísalo „Page not found“.
Sťahovanie licencií je nevyhnutne proces, ktorý trvá dlhšie a jeho rýchlosť ovplyvňuje počet skladieb, ktoré naraz kupujete, a rýchlosť vášho pripojenia. Licencia k jednej piesni má viac ako 100 kb, takže ak naraz sťahujete napríklad tri albumy po 20 piesní, je to, ako by ste sťahovali 6-megabajtový súbor. To môže trvať niekoľko minút, licencie sa však určite stiahnu. Ak sa náhodou nedostanete k potvrdeniu o ich stiahnutí, hudba by vám mala aj tak hrať. V prípade, že nehrá, kliknite na „Moja hudba“ v hornej lište stránky T-Station. Tam si môžete hocikedy stiahnuť už raz zaplatenú hudbu a samozrejme aj licencie k nej.

Zaplatil som, aj som stiahol licencie, ale aj tak mi to nehrá.
Môže ísť o problém v nastavení vášho počítača. Objavuje sa u niekoľkých zákazníkov z tisíca a najlepšie je riešiť ho individuálne. Ak takýto prípad nastane, kontaktujte, prosím, technickú podporu.

Kúpil som si hudbu, ale odkedy som preinštaloval počítač, už mi nehrá.
Keďže zálohovanie licencií samotným systémom Windows nie je stopercentne spoľahlivé, zálohujeme vaše licencie priamo na našom portáli. Treba kliknúť na „Moja hudba“ a tam pri každej pesničke, čo ste kedy kúpili, vidíte počet povolených záloh. Ak chcete stiahnuť novú licenciu, vyberte si piesne a kliknite na „Generuj záložné licencie“. V ďalšom kroku kliknite na „Stiahni všetky licencie“. Všetko by už malo opäť hrať.

Ako sa poistiť proti strate licencií?
Najlepšie je hudbu, po tom, ako vám už hrá v počítači, napáliť na normálne CD. S hudbou kúpenou u nás je to celkom legálne. Postup nájdete v Návode na napaľovanie.

Skôr, ako si niečo kúpim, chcel by som počuť ukážky.
Nech sa páči, k väčšine skladieb, ktoré ponúkame, ukážky máme. Treba kliknúť na ikonku slúchadiel a môžete si vypočuť polminútovú bezplatnú ukážku každej piesne, pri ktorej sa táto ikonka nachádza.

Zaujíma vás niečo, čo ste sa tu nedozvedeli? Povedzte to v diskusnom fóre k tomuto článku. Vaše pripomienky poslúžia pri ďalších aktualizáciách.Redakcia  viac od autora »
Vaše reakcie [4]
:: Súvisiace reklamné odkazy